-10% Promocja

Ubezpieczenie wózka widłowego

 Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej często swoim zakresem obejmuje ubezpieczenie wózka widłowego (pojazdów wolnobieżnych), które nie podlegają obowiązkowemu OC pojazdów. Niestety nie jest to wszystko co można powiedzieć w zakresie ubezpieczenia działalności gospodarczej od szkód związanych z użytkowaniem wózków widłowych. Po za oczywistym aspektem odnoszącym się do posiadania odpowiednich kwalifikacji przez osobę obsługującą wózek widłowy. Pozostaje kwestia miejsca w którym pojazd będzie się poruszał. Dylemat gdzie w ramach ubezpieczenia OC działalności gospodarczej można używać takiego pojazdu, aby polisa obejmowała swoim zakresem takie zdarzenie jest szeroko omawiany wśród przedsiębiorców.

Droga publiczna

Najprostszym wytłumaczeniem wydawałoby się zapewnienie klienta o tym, że nie można wyjeżdżać wózkiem widłowym na drogę publiczną, aby OC działalności gospodarczej objęło swoją ochroną zdarzenie. Niestety nic bardziej mylnego. Zgodnie z najnowszym orzecznictwem sądowym pojęcie drogi publicznej może odnosić się zarówno do placów manewrowych przy siedzibie firmy jak i hal magazynowych czy produkcyjnych. Interpretacja pojęcia drogi publicznej w odniesieniu do wypadków z udziałem pojazdów wolnobieżnych nastręcza dużo problemów. Jest to na tyle zawiły temat, że przy analizie każdego wypadku na jej wynik ma wpływ dużo czynników. Są one związanych często z infrastrukturą jaką posiada przedsiębiorstwo, w którym doszło do wypadku. Biorąc pod uwagę, że najcięższe wypadki dotyczące pojazdów wolnobieżnych dotyczą szkód osobowych, żaden z przedsiębiorców nie powinien lekceważyć tego tematu. Jak dobrze wiadomo koszt likwidacja szkód osobowych, ze względu na ich przewlekły charakter, często nie zna granic.

Czemu ubezpieczyć się u nas?

W związku z tym pojawia się często nieścisłość pomiędzy tym co klient potrzebuje a co otrzymuje zakupując ubezpieczenie OC działalności gospodarczej. Niestety często ubezpieczeni oraz poszkodowani dowiadują się o tym dopiero po szkodzie, kiedy to jest już za późno. Dlatego właśnie należy przy zawieraniu ubezpieczenia oddać się w ręce profesjonalnej obsługi. Potrafiącej wykorzystać wiedzę z wielu obszarów. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy Twoja polisa zabezpiecza w pełni Twoją firmę i Ciebie zadzwoń! Sprawdzimy to za darmo!