-10% Promocja

Ubezpieczenie na życie 

Ubezpieczenie na życie jest najczęściej postrzegane jako świadczenie, które otrzymuje rodzina na wypadek śmierci ubezpieczonego. Prezentacja takiego produktu jest ciężkim zadaniem. Sposób w jaki duża część osób odbiera choćby małą wzmiankę na temat ubezpieczenia na życie skutecznie zniechęca do zajmowania się tym produktem. 

Ubezpieczenie na życie stereotyp

Na szkoleniach dla agentów jak i podczas zakupu do pewnego czasu przewijała się ciągle ta sama historia w różnych odsłonach. Przedstawia ona smutne postrzeganie ubezpieczenia na życie jako sposobu na zarabianie na śmierci osób najbliższych. Historia upraszczając miała takie znaczenie: „jedna agentka przyjechała z Opola na szkolenia bolała ją głowa i następnego dnia zmarła”. Zmieniał się poziom skomplikowania zależny od erudycji szkolącego oraz główni bohaterowie czasem był to brat, czasem klientka, nieistotne, najważniejsze była puenta “Po co umierać za darmo”. Nie ukrywajmy takie podejście do produktu nie pozwala na poważne przedstawienie cech nowoczesnego ubezpieczenia na życie, spłycając kwestię zakupu ubezpieczenia do ostatniej woli umierającego: “macie i żyjcie z tego wszyscy, ja odchodzę”. Obecnie nowocześnie skonstruowane produkty potrafią oferować znacznie więcej niż tylko świadczenie na wypadek śmierci. 

Po co kupujemy ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie skonstruowane w odpowiedni sposób potrafi pomóc ubezpieczonemu zmierzyć się z trudnymi momentami w życiu. Oprócz świadczenia w postaci rent proponuje również wysokie świadczenie na wypadek ciężkiego zachorowania. Suma ubezpieczenia może być stworzona indywidualnie pod status majątkowy klienta i może wynosić nawet 200 000 zł w przypadku ciężkich zachorowań jak nowotwory, wylew, choroby serca i wiele innych. 

Ubezpieczenie na wypadek zachorowaniaUbezpieczenie na wypadek ciężkiego wypadku

Choć odchodzimy od banału rozmowy o śmierci poruszamy się wciąż w obrębie trudnych tematów jak nieszczęśliwe wypadki lub ciężkie zachorowania. Tylko tym razem, możemy zaoferować realną ochronę dla ubezpieczonego. Ubezpieczenia zapewnia świadczenie w postaci renty na czas niezdolności do pracy, jednorazowego świadczenia a nawet szansy na powrót do zdrowia dzięki produktowi Best Doctors. Obecnie możliwości takich produktów są ograniczone jedynie naszym budżetem. Agent ubezpieczeniowy dostosowuje zakres świadczenia oraz sumę ubezpieczenia pod potrzeby ubezpieczonego. W teorii takie ubezpieczenie powinno odzwierciedlać status majątkowy ubezpieczonego aby oferować realne zabezpieczenie zobowiązań klienta na wypadek ciężkich chorób. 

Co daje mi ubezpieczenie na życie w nowym wydaniu?

Podstawowym celem świadczeń z takich ubezpieczeń jest umożliwienie choremu skoncentrowanie się na terapii lub rehabilitacji poprzez zapewnienie stabilizacji finansowej. Niestety z powodu choroby i nieszczęśliwych wypadków cierpimy tylko my, nasze zobowiązania finansowe bezdusznie pozostają takie same. A bez zdolności do wykonywania zawodu, chory powoli traci stabilność finansową. W szczególności narażone są osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Powód jest prozaiczny, najczęściej chcąc zaoszczędzić odprowadzają najniższe składki chorobowe albo w ogóle. W związku z tym ich świadczenia są bardzo niskie. 

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Przy przygotowaniu oferty dla mężczyzny w wieku 32 lat mieszkającym w Kościerzynie składka za ubezpieczenia w praktycznie pełnym zakresie wyniosła 140 zł. W skład oferty wchodzą: 

  • Best Doctors ( leczenie za granicą), na wypadek ciężkiego zachorowania.
  • świadczenie na wypadek ciężkiego zachorowania suma ubezpieczenia 50000 zł 
  • ubezpieczenia na życie w wysokości 200 000 zł 

Wysokość składki zostawiam bez komentarza, dla jednych jest to dużo dla innych mało. Miejmy natomiast na uwadze, że ubezpieczyciel oferuje wymianę niepewnego jutra na wymierną składkę. Jak na przedsiębiorcę i osobę zarządzającą naszymi składkami przystało w szerszej perspektywie produkt ten ma zarobić aby zapewnić świadczenie ubezpieczonym i przynieść wymierny zysk towarzystwu ubezpieczeniowemu. Dla ubezpieczonego natomiast, najważniejsza jest jego perspektywa zabezpieczenia rodziny, inwestycji, czy wreszcie własnej stabilności finansowej. Aby dowiedzieć się jak rozliczyć świadczenie z tytułu ubezpieczenia na życie zapraszam na Abakus Biuro Rachunkowe. Jeżeli są państwo zainteresowani tą tematyką zapraszamy do naszego vademecum wiedzy na temat ubezpieczenia na życie.