-10% Promocja

Assistance

Po co kupujemy ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie to jest skierowane przede wszystkim do osób, które

dużo podróżują. Jest to idealna forma zabezpieczenia się przed skutkami nieprzewidywalnych zdarzeń takich jak wypadki i awarie. Szczególnie polecamy tą usługę w przypadku wyjazdów za granicę ponieważ koszty związane z awarią pojazdu na wakacjach potrafią zniszczyć plany wakacyjne, koszt holowania nieprzewidzianych noclegów oraz wynajem samochodu zastępczego jest bardzo wysoki. Ponadto ich organizacja za granicą nastręcza szczególnej trudności z powodu bariery językowej. Renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w cenie Assistance zorganizowanie wszystkich usług związanych z zaistnieniem Awarii.

Jakie zdarzenia obejmuje Assistance?

Oczywiście zakres świadczenia które oferuje Assistance należy odpowiednio dobrać do potrzeb klienta. Nie ma jednego produktu, który odpowiada każdemu. Nie ma sensu oferować Assistance o zasięgu międzynarodowym lokalnej firmie, która przemieszcza się tylko w granicach miasta. Przy wyborze oferty powinniśmy się oprzeć na fachowej obsłudze agenta ubezpieczeniowego, który na drodze sprzedaży dopyta się o najważniejsze aspekty związane z doborem ubezpieczenia assistance.

Co może obejmować ubezpieczenie assistance?

Zakres usług w ramach tego ubezpieczenia jest bardzo szeroki. Może ono obejmować zdarzenia takie jak:
– w przypadku braku paliwa, dostarczenie go
– holowanie po kolizji do warsztatu lub domu
– samochód zastępczy jego organizacja oraz koszt po wypadku, awarii.
– usługa ślusarza po zgubieniu kluczy lub zatrzaśnięciu ich
– naprawa samochodu w miejscu zdarzenia, jeśli oczywiście jest taka możliwość
– dostawa części zamiennych
– nocleg dla podróżujących i pokrycie kosztów podróży do miejsca zamieszkania
– naprawa koła wraz z jego ewentualną wymianą
– zastępstwo dla kierowcy
– kompleksową organizację noclegu, transportu oraz warsztatu.
To wszystko jest dostępne w ramach ubezpieczenia assistance, do agenta należy jedynie określenie potrzeb klienta i zaoferowania najkorzystniejszego assistance sprawdzając oferty wielu Towarzystw ubezpieczeniowych.

Czy warto kupować ubezpieczenie assistance?

Jest to indywidualna decyzja ubezpieczającego, Ci którym zdarzyło się skorzystać z usługi na pewno powiedzą, że nie wyobrażają sobie zagranicznych podróży bez ubezpieczenia assistance. Koszty związane z wypadkiem oraz problemy, które się mnożą przy organizacji transportu zastępczego, noclegu, czasami nawet kierowcy w przypadku, kiedy nikt z podróżujących nie może prowadzić ze względu na złamania, mogą przytłoczyć niejednego.