-10% Promocja

Obowiązki Właściciela Polisy – jak skorzystać z ubezpieczenia?

Kupujemy ubezpieczenia bo chcemy zamienić niepewne jutro na niski koszt dziś. Wszystko idzie jak po maśle, aż do momentu szkody. Aby móc skorzystać w pełni z ubezpieczenia mienia należy spełnić pewne obowiązki właściciela polisy wynikające z posiadania nieruchomości lub mienia.

Obowiązki Właściciela Polisy Osoby prywatne

W przypadku osoby prywatnej przy ubezpieczeniu nieruchomości jest to całkiem prosta sprawa. Ogranicza się zazwyczaj do wymaganych prawem przeglądów technicznych budynku tj. instalacji gazowej, elektrycznej, wentylacyjnej, kominowej itp. Czasem także u takich klientów znajdujemy problemy, które mogą skutkować odmową wypłaty odszkodowania a najczęściej dotykają one właścicieli domów.

Obowiązki Właściciela Polisy działalność gospodarcza

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą wymagania są często z goła inne. Podstawową różnicą jest to że wszelkie umowy zawierane w tym segmencie są zawierane między profesjonalistami i wymagania stawiane przedsiębiorcom są zdecydowanie surowsze. Choć czasami wystarczają podstawowe badanie techniczne budynku, często należy spełnić dodatkowe wymagania. Stawiane są one przez przepisy ochrony pożarowej, a wynikają z charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.
I tak w przypadku prowadzeniu hurtowni farb, hoteli, hosteli, salonów samochodowych czy innych działalności gospodarczych należy liczyć się z potrzebą dostosowania zabezpieczeń pożarowych jak i odbiorami strażackimi lokali w których prowadzona jest działalność w przeciwnym razie przedsiębiorca musi liczyć się z możliwością obniżenia lub brakiem wypłaty odszkodowania.

Skąd to wiemy?

Oprócz bieżących szkoleń wykonywanych w największych towarzystwach ubezpieczeniowych, współpracujemy z Kancelarią LL dzięki czemu mamy najświeższe informacje na temat orzecznictwa sądowego w Polsce dotyczącego m.in. likwidowania szkód z ubezpieczenia. Poprzez dzieleniu się wiedzą między branżową wypracowaliśmy sposób świadczenia usług o wysokiej jakości dla naszych klientów. W Abakus ubezpieczenia wychodzimy z założenia, że wiedza jest potęgą, dlatego jeśli zastanawiasz się czy spełniasz wymagania stawiane ci przez ubezpieczyciela skontaktuj się z nami, a za darmo przedstawimy ci audyt ubezpieczeniowy Twojej firmy lub obecnej polisy, abyś wiedział czy Twoja polisa chroni Ciebie czy Twoje sumienie.