-10% Promocja

klauzula alkoholowa


Nie od Dziś wiadomo, że wyjeżdżając za granicę na wakacje do kurortów turyści spożywają alkohol. Do tej pory ubezpieczenia turystyczne posiadały w swoich warunkach umowy wykluczenia dotyczące wydarzeń pod wpływem alkoholu. Szczęśliwie ostatnimi czasy klauzula alkoholowa przy ubezpieczeniach turystycznych bierze hitem ubezpieczenia w Polsce. Klauzula oferowana jest albo w standardzie ubezpieczenia albo w formie rozszerzenia za dodatkową kwotą. Jej zakres w teorii obejmuje szkody, które powstały w stanie wskazującym spożycie alkoholowe u ubezpieczonego. W ten sposób jeśli ubezpieczony złamie sobie nogę będąc pod wpływem alkoholu nie musi się obawiać konsekwencji takiego zdarzenia.
Naturalnie takie rozszerzenie nie obejmie wszystkich zdarzeń i tak np. niszczenie cudzego mienia będąc w stanie upojenia alkoholowego lub poruszanie się pojazdami mechanicznymi wymagającymi uprawnień do kierowania nie zostanie objęte takim ubezpieczeniem.

Na co uważać przy zakupie polisy ?


Przy zawieraniu ubezpieczenia należy mieć na uwadze, że oferty oprócz ceny różnią się również zakresem. W przypadku klauzuli alkoholowej w ofercie AXA ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia jeśli zawartości alkoholu we krwi nie przekroczy 0,5 promila co oznacza w praktyce bardzo mały zakres ochrony mimo dodatkowej składki, którą należy zapłacić. Każde towarzystwo tworzy własne warunki takiej klauzuli dlatego należy dokładnie poznać zakres Ubezpieczenia.

Concierge

Nie powinniśmy koncentrować się na samej cenie ubezpieczenia ponieważ często za niską ceną idzie produkt o niskiej jakości nie posiadający w swojej ofercie usług takich jak concierge. A przecież będąc w obcym kraju nie znając miejscowego języka możemy mieć ograniczoną możliwość porozumienia się z lekarzem. W takiej sytuacji pomoże nam usługa tłumacza, która często występuje w ramach usługi concierge. Nawet osoby znające płynnie język angielski, często mają problem gdy dochodzi do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Posiadając usługę concierge w swojej polisie wystarczy że zgłosimy szkodę przez centrum alarmowe danego towarzystwa ubezpieczeniowego a całą resztę zorganizuje za nas towarzystwo od organizacji transportu przez umówienie lekarza, tłumacza po transport powrotny.